Zapraszamy po odbiór płyt DVD ze zdjęciami
z kolonii "Siedmiomilowe buty"

do Komendy Hufca przy ul. Puławiaków 2 w Sandomierzu.

Wyjeżdżamy! DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

08.07.2013 - Bal NarodówZaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na wędrówkę górską na Halę Kondratową. Już na wstępie dzięki bezchmurnemu niebu, zachwycaliśmy się widokiem z Kalatówek.

Chociaż pogoda dopisywała, dalsza droga momentami była trudna. Jednak dało się poczuć tatrzański klimat! Kolonie pożegnaliśmy pięknym widokiem na góry z Hali Kondratowej. Chila relaksu i wracaliśmy. Na dole czekała nas niespodzianka! A była nią Wielka Krokiew. Wjechaliśmy na samą górę wyciągiem krzesełkowym i mogliśmy poczuć się jak Adam Małysz przed skokiem. Po pysznym obiadku mieliśmy czas na pakowanie się a wieczorem, przy świetle zachodzącego słońca zakończyliśmy naszą kolonie uroczystym apelem. Na owej uroczystoci rodano dyplomy uczestniczenia, nagrody i wyróżnienia. Będzie nam szkoda wyjeżdźać!

zobacz galerię zdjęć!

  07.07.2013 - Egipska krainaDzisiaj niedziela, więc znów odiwedziliśmy Kościół na Olczy. Przed obiadem uczestniczyliśmy także w rozgrywkach sportowych. Po takich zabawach rosołek był przepyszny, a kotlet schabowy nie gorszy. Zaplanowaliśmy też na dzisiaj grę terenową nad strumykiem, z nad którego ostatnio zmykaliśmy w strugach deszczu. Pewnie będzie fajnie!

 

 

zobacz galerię foto!

06.07.2013 - W świecie RadźyNie ma to jak dobrze zacząć dzień od niespodzianki, którą dostaliśmy od komendantki z okazji Dnia Życzliwości. Zwiedzaliśmy też Indię z Wojciechem Cejrowskim! W tym klimacie wykonywaliśmy kolejne zadania, chociaż dzień był mokry jak Święta Rzeka. Powstały między innymi piękne mandale. Odbył się międzynarodowy turniej piłki nożnej, siatkowej a dla najmłodszych gra w zbijaka. Po obiedzie rywalizowaliśmy w drużynach, zdobywając kolejne punkty. Za to po kolacji mogliśmy obejrzeć prezentacje taneczne przygotowane przez odważnych dziewczęta i chłopców. Dzień zakończyliśmy gorączką sobotniej nocy, czyli kolonijną dyskoteką!


zobacz galerię zdjęć!

05.07.2013 - Na OlimpieDzień rozpoczęliśmy jak zwykle apelem, obfitującym w liczne nagrody. Za nami już wiele konkursów. Później wybraliśmy się nad pobliski strumyk, gdzie rozpoczęliśmy grę terenową. Dzień był pochmurny, więc mimo uroku potoku musieliśmy wracać. Po obiedzie wszystkie szóstki z ogromnym zaangażowaniem pracowały nad inscenizacją mitów. Wieczorem odwiedziliśmy grecki teatr. Towarzyszył im sam Zeus. Oj dużo działo się na Olimpie! W boskiej atmosferze rozpoczęliśmy z rozkazu Zeusa porządkowanie sypialni! Po zakończeniu zadania, pełni wrażeń po kolejnym ciekawym dniu, poszliśmy spać!


zobacz galerię zdjęć!

04.07.2013 - Chińskie podróżeUpał był dziś co nie miara i na górę weszła kolonia cała.
Harenda - Gubałówka niczym Chiński Mur, idąc dotykaliśmy prawie chmur!
Wjechać łatwo, trudniej zejść, ale wszystko da się przejść!
Po pysznym obiadku siły wróciły, igrzyska sportowe wnet sie odbyły.
Jeszcze tylko po kolacji pokaz mody i do snu każdy kolonista gotowy!zobacz galerię zdjęć!

03.07.2013 - Australijskie fale!Dzisiaj wstaliśmy trochę wcześniej, ponieważ w dobrych nastrojach ruszyliśmy na baseny termalne w Białce Tatrzańskiej. Bawiliśmy się znakomicie na falach w dzikiej rzece, wodnym wirze i różnego rodzju zjeżdźalniach wodnych.

  Po powrocie do pensjonatu z ogromnym apetytem zjedliśmy obiad, a potem... Oj działo się! Były rozgrywki sportowe, majserkowanie i najważniejsze - spotkaliśmy gwiazdy TVN-u oraz zasiedliśmy na widowni programu Mam Talent. A talentów naprawdę nie brakowało!
  Do snu ,,zachęcił" nas straszny potwór! Ten dzień na pewno na długo zapadnie w naszą pamięć!

zobacz galerię zdjęć!

02.07.2013 - Voyage, voyagePogoda od samego rana nam sprzyjała. Po śniadaniu i apelu pojechaliśmy na wycieczkę autokarem do centrum Zakopanego. Po drodzę wstąpiliśmy do pięknej i malowniczo położonej Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa  w Jaszczurówce. Wnętrze kaplicy bardzo nas zachwyciło, a w szczególności drewniany ołtarz przypominający góralską chatę.
  Pojechaliśmy dalej. Po drodze widzieliśy skocznie narciarską oraz główną ulicę w Zakopanem - Krupówki. W drodze powrotnej zajrzeliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. 
  Po pysznym obiadku uczestniczyliśmy w pasowaniu na kolonistę. Braliśmy udział w różnego rodzaju konkurencjach. Najwięcej radości sprawiło nam indywidualne zdjęcie w przebraniu Włóczykija. Na koniec zawitał do nas strudzony wędrowiec, który pasował nas na kolonistów i otrzymaliśmy od niego przepis na radosny dzień.
  Wieczorem zostaliśmy zaproszeni do ''francuskiej opery", gdzie grała góralska kapela. W rytmie regionalnych nut hulaliśmy, aż pospadały nam buty. W dobrych humorach udaliśmy się do swoich sypialni, ciekawi co nastąpi kolejnego dnia. 

zobacz galerię zdjęć!

01.07.2013 - Bella ItaliaDzień był dziś wspaniały, bo w miniaturze zwiedziliśmy dziś Świat cały.
Pogoda nam dopisała, więc uciecha była nie mała.
Na każdym kontynencie byliśmy, nawet Mur Chiński zwiedziliśmy.
Karuzel tam było niemało i czasu nam na wszystko brakowało.
Świetnie się bawiliśmy i do Wadowic w drodzę powrotnej wstąpiliśmy.
Były kremówki, o Papieżu rozmówki, chwila w parafialnym Kościele.
Ogólnie atrakcji tego dnia było wiele!
W drogę powrotną ruszyliśmy i do hotelu bezpiecznie wróciliśmy. 

zobacz galerię zdjęć!

30.06.2013 - Podróż po Wielkiej BrytaniiGdy rano przez nasze okna wpadły pierwsze promienie słońca, byliśmy pełni chęci do działania. Po uroczystym apelu wyruszyliśmy do Kościoła na Olczy w Zakopanem, a potem na Toporową Cyrhlę. Jednak po drodzę pogodynka spłatała nam figla i w klimacie Wielkiej Brytanii, nieco zmoczeni wróciliśmy do ośrodka na niedzielny rosołek.

  Na nasze wieczorne prezentacje drużyn przybyła sama królowa Elżbieta II, która z dużym zainteresowaniem, w atmosferze humoru wysłuchała okrzyków i pląsów przygotowanych przez uczestników kolnii. Wszyscy w miłych nastrojach udali się na wieczorny odpoczynek. 

zobacz galerię zdjęć

DSC_0053Rozpoczęliśmy naszą podróż dookoła Świata. Szczęśliwie przybyliśmy do pierwszego miejsca na trasie naszej podróży po Świecie, rozpakowaliśmy walizki i ruszyliśmy na spacer, w celu poznania najbliższej okolicy. Dzień był bogaty w wiele wrażeń, pogoda dopisała, a góry zachwycały swoim pięknem.

zobacz galerię zdjęć!

Plakat koloni zuchowej 2013