Dzisiejszy dzień był pełen tajemnic. Po śniadaniu wybraliśmy sie do centrum Zakopanego aby zwiedzić muzeum Tatrzańske im. Dra Tytusa Chałubińskiego. Mieliśmy również okazję zobazyć najsłynniejszą ulicę Zakopanego-Krupówki. Każdy z nas oprócz wspomnień zaopatrzył się w pamiątki. Po południu odbyło się podsumowanie kolonijnego współzawodnictwa. Uczestniczyliśmy po raz ostatni w uroczystym apelu, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy hymn kolonii. Nasi szóstkowi ostatni raz meldowali swoje drużyny. Druhna Komendantka wręczyła nagrody i podziękowania. W imieniu całej Kadry Kolonii dziękujemy wszystkim kolonistom za wspólnie spędzony czas a Druhnie Komendantce za zaangażowanie, opiekę i liczne atrakcje. Do zobaczenia za rok. Czuj!!!

Więcej…

Środa była dniem wycieczkowym. Tym razem pojechaliśmy do Chabówki i Rabkolandu.

 

Więcej…

Dzień dzisjejszy był pełen wrażeń i emocji. Po śniadaniu wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę w góry. Celem naszej wędrówki było dotarcie do wodospadu Siklawica. Szlak, którym szliśmy prowadził nas przez Dolinę Strążyską, która znajduje się u stóp Giewontu. Droga wiodła nas wzdłuż strumienia, kręto spływającego w dół Doliny. Po południu naszą kolonię odwiedzili spacjalni, długo oczekiwani goście. Prawdziwy zespół góralski, który przybliżył nam tradycję i obyczaje góralskie. Zapoznał nas również ze strojem, muzyką i tańcem góralskim. Chętni uczestnicy kolonii mogli spróbować swoich sił w tańcu. Wieczorem bawiliśmy się wspólnie przy ognisku z kiełbaskami,nucąc piosenkę "W murowanej piwnicy".

Więcej…

Na ten dzień czekaliśmy wszyscy z niecierpliwością. Po smacznym śniadanku wybraliśmy się do Aqua Parku w Zakopanym. Kąpiel rozpoczęła się od przypomnienia regulaminu korzystania z pływalni. W trakcie pobytu chętnie korzystaliśmy ze wszystkich dostępnych atrakcji wodnych. Niektórzy przejawiali wręcz zaskakującą aktywność ruchową, a na ich twarzach było wyraźnie widać zadowolenie. Po dwu godzinnej zabawie w wodzie, głodni, zmęczeni udaliśmy się na obiad.

 

Więcej…

Dzisiejszy dzień od rana był pełen nieoczekiwanych niespodzianek. Rano nie obudził nas dźwięk gwizdka i nie usłyszeliśmy naszej ulubionej muzyki. Okazało się, że jest już niedziela i możemy sobie dłużej pospaćPuszcza oczko. Po śniadaniu część naszej kolonii wybrała się do kościoła na niedzielną mszę a pozostali na spacer i lody. Na kolonii odwiedzili nas również rodzice. Po południu odbyły się u nas eliminacje do programu "Mam talent". Okazało się, że są wśród nas osoby z różnymi zdolnościami. Nie zabrakło solistów, duetów, zespołów tanecznych, kabarecierzy i sportowców. Juri w składzie: Małgorzata Foremniak, Agnieszka Chylińska i Kuba Wojewódzki mieli naprawdę trudne zadanie w wyborze zwyciężców. Zabawa była wyśmienita. Wieczorem gdy emocje już opadły wszyscy super bawiliśmy się na dyskotecę.

Więcej…

Tematem przewodnim dzisiejszego dnia były Igrzyska sportowe w Egipcie. Po apelu całą grupą wybraliśmy się na spacer. Podziwiając widoki dotarliśmy nad strumień. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do pobliskiego sklepu na lody. W drugie części dnia, po pysznym obiadku i krótkim odpoczynku przy czytaniu książek braliśmy udział w Igrzyskach sportowych. Wspaniała, słoneczna pogoda pozwoliła nam dużo czasu spędzić na boisku. Biegaliśmy na czas z woreczkiem ryżu na głowie, konkurencja ta, to "Czerwony Fez". Omijaliśmy przeszkody skacząc w workach na czas, były to "Skoki Mumii". Sprawdziliśmy się również w konkurencjach: "Polowanie na lwy", "Wyścig wielbłądów" i "Strącanie kokosów". Olimpiada cieszyła się dużym powodzeniem i zaangażowanie ze strony uczestników. Wieczorem wszyscy spotkaliśmy się na dyskotece u Kleopatry. Dyskoteka sprawiła kolonistom wiele radości.

zobacz galerię zdjęć!

We wtorek o godz. 16.00 czeka naszych kolonistów atrakcja. Szymon Chyc Magdzin, góral z Zakopanego, członek zespołu łączącego muzykę klubową a góralszczyzną Future Folk. Gra także w zespole Krywań.

Tematem przewodnim dzisjejszego dnia były "okolice" Egiptu. Zaraz po śniadaniu wszyscy zwarci i gotowi wyruszyliśmy w podróż. Początek naszej trasy to Wierch Poroniec, następnie dotarliśmy na Rusinową Polanę, gdzie mogliśmy zjeść oscypka prosto z pieca i popić serwatką z koziego mleka. Widzieliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. Po wysiłku fizycznym przyszła pora na wysiłek umysłowy. W świetlicy odbyły się KALAMBURY SFINKSA. Wszyscy chętnie brali w nich udział, zdobywając punkty dla swojej drużyny. Towarzyszyła temu świetna zabawa i dużo śmiechu.Wieczorem spedziliśmy czas na świeżym powietrzu grając w piłkę, klasy, gumę. Młodsi zaś uczestnicy kolonii pochłonieci byli tworzeniem nowatorskich graffity.

zobacz galerię zdjęć!

Dzisiejszego dnia o godzinie 8.00 obudził nas gwizdek, to taka nasza kolonijna pobudkaPuszcza oczko. Wszyscy spotkaliśmy się na gimnastyce. Po śniadaniu wybraliśmy się na spacer, szlakiem hieroglifów zatytułowanym "Historia egipskiego pisma". Po południu zaczeliśmy nowy rok szkolny i chociaż w ręku mamy już świadectwa szkolne, to na naszej kolonii ruszyły zapisy do klas. Klasa malarstwa prowadzona była przez dh. Mariolę. Na jej zajeciach powstawały prawdziwe arcydzieła w postaci portretów Kleopatry i Faraona. U dh. Katarzyny poznalismy egipskie hieroglify i zuchowe szyfry. Warunkiem ukończenia klasy było zaszyfrowanie swojego imienia. Szkoła Egipskiego tańca prowadzona przez dh. Magdę cieszyła się najwiekszym powodzeniem. Warunkiem ukończenia szkoły było wykonanie układu tanecznego do piosenki "CHOCOLATE". Wszystkie drużyny zaliczyły taniec na piatkę. Po kolacji poczuliśmy niedosyt tańca. Wszystkie drużyny spotkały sie przed budynkiem i doskonaliły taniec. Była naprawdę świetna zabawa.

zobacz galerię zdjęć!

Trzeciego dnia po uroczystym apelu z pełną obrzędowością kolonii wybraliśmy się na pieszą wycieczkę. Zwiedziliśmy kolejną dzielnicę Zakopanego - Harędę. Odwiedziliśmy  bardzo klimatyczne muzeum Jana Kasprowicza, gdzie bliżej poznaliśmy postać tego wybitnego pisarza.Zmęczeni i głodni wróciliśmy na miejsce naszego zakwaterowania. Po obiedzie czekała już na nas kolejna niespodzianka, jaką była gra terenowa "W poszukiwaniu papirusów". We wszystkich drużynach obudził się duch rywalizacji. "Wojownicy z ulicy", "Dzielne Faraonki", i  "Pustynni Wędrowcy" pomyślnie pokonały wyznaczoną trasę. Nawet padający deszcz nie przeszkodził nam w odnalezieniu papierusów. Wieczorem  zebraliśmy się na świetlicy gdzie odbył się uroczysty kominek a ze znalezionych papirusów ułożyliśmy postać Faraona.

zobacz galerię zdjęć!

Drugiego dnia po zjedzeniu śniadania oraz posprzątaniu pokoi (konkurs czystości), o godz. 10.00 wyruszyliśmy na zwiad po okolicy. Każda drużyna dostała zadania do wykonania, dzięki którym zdobyliśmy wiele ciekawych informacji na temat Zakopanego. Wiemy już w jakiej dzielnicy mieszkamy i z czego słynie Olcza. Zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Samodzielnie zbieraliśmy informacje, rysowaliśmy mapkę naszej wędrówki a niektórzy nawet zakupili już kartki pocztowe dla rodziców. Po smaczym obiedzie pracowaliśmy w swoich drużynach. Każda drużyna wymyśliła sobie nazwę, okrzyk, pląs, piosenk i wybrała szóstkowego. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy naszą świetlicę do wizyty bardzo ważnego gościa jakim była KLEOPATRA. Tego dnia każdy z nas został pasowany na "Uczestnika Kolonii Zuchowej". Po wspólnych zabawach, zmęczeni położylismy się spać.

zobacz galerię zdjęć!

Nareszcie dotarliśmy do Zakopanego! Zaczynamy naszą przygodę pt. "Misja Kleopatra". Po przybyciu na miejsce z apetytem zjedliśmy pyszny obiad i zakwaterowaliśmy się w pokojach. Poznaliśmy nowych przyjaciół z którymi wspólnie przeżyjemy wakacyjną przygodę. Z wielkim zapałem urządzaliśmy swoje pokoje. Po kolacji spotkaliśmy się na wieczorku integracyjnym gdzie przy wspólnej zabawie mieliśmy okazję lepiej się poznać. Druhny przedstawiły i zapoznały nas z  "Piramidą regulaminów" obowiązujących podczas trwania kolonii. Wszyscy jednogłośnie zaakceptowaliśmy ją i zobowiązaliśmy się do jej przestrzegania.

zobacz galerię zdjęć!