DSC_0882Po śniadaniu w towarzystwie zaprzyjaźnionego przewodnika pana Łukasza wyruszyliśmy zdobyć kolejny szczyt gór. Naszym celem był - Wielki Kopieniec, który ma wysokość ok. 1300 m n.p.m. Trasa była trudna do pokonania, ale widoki zapierały dech w piersiach. Po obiedzie uczestniczlyiśmy w konkursie "TOP MODEL". Kreatywność naszych uczestników oceniało jury w składzie: Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka, Dawid Woliński. Nad całością czuwała Joanna Krupa. Wieczorem świetnie bawiliśmy się na dystkotece.

Więcej…

DSC_0700Siódmy dzień kolonii rozpoczeliśmy od wyjazdu do PARKU MINIATUR W INWAŁDZIE. W Parku czekało na nas 8 zadań do wykonania. Realizując zadania zwiedzaliśmy zabytki świata zgromadzone w Parku. Pracowaliśmy sprawnie i rzetelnie na swój sukces, mieliśmy też czas na wspaniałą zabawę i kino 5D. Wieczorem czekała na nas niespodzianka - grill przy kapeli góralskiej, muzyka góralska porwała wszystich do zabawy.

Więcej…

DSC_0068Niedzielny poranek rozpoczeliśmy od śniadania piżamowca. Kolejnym punktem dnia był wyjazd do Białki Tatrzańskiej na baseny termalne. Wspólnym zabawom nie było końca szkoda, że ten czas tak szybko płynie. Po smacznym obiedzie rywalizowaliśmy w szóstkach. Odbył się kolejny teleturniej "Around the world". Wszystkie drużyny wykazały się duża wiedzą o kontynentach. Wieczorem uczestniczyliśmy we mszy śwętej w kościele na Krzeptówkach.

Więcej…

P1110605Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy w Parku Linowym w Murzasichle. Udało nam się pokonać extremalny tor przeszkód. Po południu wyruszaliśmy w kulinarną podróż dookoła świata – konkurs „MASTER CHEF”. Wszystkie drużyny wykazały się znajomością smoków i potraw z różnych kontynentów. Było smacznie, kolorowo i pachnąco. Po kolacji czekała na nas trudne zadanie do wykonania – gra terenowa. Szukaliśmy skradzionych totemów ukrytych w TPN . Daliśmy radę, odnaleźliśmy, winowajcę – Indianina. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do pensjonatu.

Więcej…

P1110312Do południa poszukiwaliśmy przysłów w TPN. Tyle tam ciekawych roślin i zwierząt. Ten park jest pełen jagód, na które cieknie ślinka. Później pomaszerowaliśmy w głąb Murzasichle, aby podziwiać uroki tej miejscowości, przygotowując się do konkursu plastycznego. Po południu odbyły się zajęcia uwielbiane przez nas czyli olimpiada sportowa. Były tez bardzo ciekawe warsztaty: ceramika, animacje, modelowanie balonów, robienie tipi. Wieczorem zaś konkurs Mali Giganci, podczas którego prezentowaliśmy nasze talenty. Agnieszka Chylińska, Kasia Bujakiewicz i Kuba Wojewódzki byli pod ogromnym wrażeniem. Program poprowadził znany celebryta Filip Chajzer. Okazało się że mamy wiele pasji i talentów.

Więcej…

DSC_0420Czas na kolonii płynie bardzo szybko. Za nami nuż piaty dzień spędzony w Murzasichle. Dzisiaj wstaliśmy trochę wcześniej ze względu na wspaniałą górską wyprawę. O godzinie 9.00 spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem panem Łukaszem, aby wyruszyć na górskie szlaki. Trasa była długa i męcząca. Po odpoczynku w schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej dotarliśmy nad Czarny Staw Gąsienicowy. Nasz trud został wynagrodzony pięknymi widokami przyjaznych dzisiaj Tatr. A wieczorem niespodzianka…. Wieczór w kinie, cola i chipsy. Ciekawe co nas czeka jutro….?

Więcej…

DSC_0262Dzisiaj z rana zawitało do nas słoneczko, po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiad po okolicy. Podczas spaceru dostaliśmy od druhen koperty z sześcioma zadaniami, dotyczącymi np.: liczby mieszkańców, nazwy miejscowości oraz najpopularniejszych nazwisk. Po drodze zobaczyliśmy prawdziwe góralskie chatki i spotkaliśmy owieczki. Po pysznym obiadku zaczęły się zajęcia w szóstkach. Dowiedzieliśmy się na przykład co jedzą w Japonii, jakie zwierzątka żyją w Australii, jakie są słynne zabytki w Europie, jak przekazywali sobie historię w Afryce, jakie oceany łączy Kanał Panamski, gdzie żyją pingwiny. Wieczorem odbyło się oficjalne pasowanie na zucha kolonii podróżniczej! Zadania jakie mieliśmy do wykonania to np.: odbicie odciska palca czy rozpoznanie po zapachu lub smaku danej przyprawy. Po ich wykonaniu odbyło się pasowanie! Na tę uroczystość przybył sam Koziołek Matołek. Poprzez uklęknięcie i oficjalne pasowanie staliśmy się pełnoprawnymi zuchami kolonii podróżniczej!!!

DSC_0196Za nami drugi dzień na kolonii. Rozpoczęliśmy go gimnastyką poranną oraz uroczystym apelem, podczas którego otrzymaliśmy koszulki, czapeczki, identyfikatory i śpiewniki. Czujemy się już kolonistami. Do południa wypracowaliśmy obrzędowość naszych drużyn: „ KLIKA PODRÓŻNIKA”, „KILIMANDŻARO”, „SZALENI PODRÓŻNICY”, „PRZYJACIELE CEJROWSKIEGO”, „SPRYTNI ODKRYWCY”, „PODRÓŻNICY ŚWIATA”. Po obiedzie, bardzo smacznym, wyruszyliśmy na nasz pierwszy spacer po Murzasichle. Po kolacji dokonaliśmy prezentacji szóstek, było wiele dobrej zabawy. Już jesteśmy mocno zintegrowani.

Więcej…

P110097845 osobowa grupa śmiałków wyruszyła w podróż w 10 dni dookoła świata. We wczesnych godzinach popołudniowych dotarliśmy do naszej bazy. Zjedliśmy pyszny obiad i rozpakowaliśmy walizki. Zapoznaliśmy się z regulaminami obowiązującymi na kolonii, jednogłośnie je zaakceptowaliśmy i zobowiązaliśmy się do ich przestrzegania. Poznaliśmy nowych przyjaciół, z którymi wspólnie przeżyjemy wakacyjną przygodę. Po wspólnych zabawach poszliśmy spać.

Więcej…